24.02.2018 Dārtas mati

Ir baigi interesanti, savos 36 es skaidri, šķiet, zinu, ko es gribu. Kādas attiecības vēlos. Kādam viņam būtu jābūt. Kādām īpašībām jāpiemīt. Atgriežoties, tā teikt, brīvo meiteņu pulkā, man jāatzīst, viss ir mainījies, viss ir pilnīgi citādi. Un ir parādījies manā redzeslokā kāds jauns termins – bijušo draudzeņu rēgi. Protams, kad Tev ir 25, iespējams, Tavam topošajam vīram ir bijusi tikai viena vai varbūt neviena draudzene, bet kad Tev ir 36 un Tu tiecies ar vīriešiem savā vecumā…. pie viņiem ciemojas, iespējams, ne tikai bijušo draudzeņu rēgi, bet arī bijušo sievu un viņu māsu un visu draudzeņu, seksa partneru rēgi. Visi. Tu iepazīsties ar visu ziedu un viņu atstātajiem matiem, kuri kā tārpi ieurbušies ādā, smadzenēs un notekcaurulēs.

Nu lūk. Speed date, Tinder un citi pēdējā laikā sastaptie vīrieši ir vienkārši no galvas līdz kājām saēsti vienos matos. Un Tu pat īsti nesaproti, vai mati ir apzināti iepludināti vai eksemplārs tos pats uzmanīgi savācis, un pie sevis tur kā relikviju. Manā gadījumā konkrētais vīrietis, kurš manī izraisīja šīs pārdomas, ir relikviju turētājs. Sīki un smalki uzglabā katru viņas matu, ne tikai pēdējās lielās mīlas, bet arī iepriekšējo draudzeņu matus. Atceras kopīgi piedzīvoto, prāto par to, kā būtu bijis, skatās, kas jauns notiek viņu dzīvēs, seko viņu piedzīvojumiem un spriedelē par to – kāpēc viņa tā vai šā rīkojas… tas taču nav viņai raksturīgi.!!!! Viņš pat neaizdomājas par to, ka viņa sen jau nomainījusi matu krāsu un ka, iespējams, sen jau mainījusi sevi kā personību. Nē, viņš rūpīgi kopj katru matu… vai vīrietis var kļūt par baltu lapu? Vai ir iespējams, ka viņš spēs uz Tevi paskatīties ar skaidrām acīm un vai kādreiz izmetīs tos matus? Es skaidri saprotu, ka nekad nebūšu Dārta, Aija vai Aleksandra, ar kuru iespējams kaut kas būtu sanācis, ja vien ne bījusī – Dārta, kura pēkšņi uzradās augustā… Un tagad, es ar kaut kādu pārdabisku, viņam pašam nesaprotamu esamību un vilkmi. .

Un par tiem matiem. Reāli visi, beidzoties attiecībām, atstāj kaut kādas pēdas… dažam tās ir traumatiskas, dažiem tā ir unikāla pieredze. Jautājums, vai var pastāvēt attiecības, kurās netiek atstāti mati? Vai vīrietis var dzīvot bez svešiem matiem un vai mēs sievietes vispār ar savām darbībām reāli saprotam, cik daudz matus atstājam? Vai, ejot prom, beidzoties attiecībām, mums nevajadzētu tos matus savākt? Vai tas nav cieņas jautājums? Kā Tu izbeidz savas attiecības, un cik ilgi ļauj saviem matiem līst zem tām ādām? Un vēl… zini kā ir ar tiem matiem? Mēs viņus atstājam, jo kaut kā visu laiku gribam tos vīriešus kaut kā pakārtot sev… pamācīt, pārmācīt. Vai nobrieduši cilvēki spēj savus matus valdīt un neatstāt tos svešās mājās?

0 replies on “24.02.2018 Dārtas mati”