2018. GADA KRĀSA ULTRAVIOLETS – VELTĪJUMS PRINSAM

PANTONE 18-3838 Ultra Violet 

Ultravioletā sevī apslēpj kosmosa noslēpumus, norāda uz cilvēces nākotni un nākotnes atklājumiem. Plašās un neierobežotās nakts debesis simbolizē netklātās iespējas un iedvesmo ticēt pasaulei ārpus mūsu apziņas.

Jau izsenis violetā krāsa ir bijusi par simbolu cīņai pret populāro kultūru un apzīmējusi netradicionālo un māklsliniecisko spožumu. Tādas mūzikas ikonas kā Prinss, Deivids Bovijs un Džimijs Hendrikss ir popularizējuši violetos toņus rietumu popkultūrā, paužot savu individualitāti. Ultravioletais, niansēts un emociju pilns, simbolizē eksperimentus, būšanu citādam un cilvēku iedvesmošanu ticēt savam unikālajam es ne tikai privātajā dzīvē, bet arī mākslinieciskajās izpausmēs.

Principā, violetās krāsas izvēle par gada krāsu tikai aptipsrina, ka 2018. gads ir gads, kad pastiprināti turpināsim izzināt sevi un savas spējas. Tā būs krāsa, kas izgaismos ceļu pretī nākotnei.

KAS IR PANTONE

Pantone ir uzņēmums, kas vislabāk pazīstams ar patentētu krāsu sistēmas izveidi, kas tiek izmantotas dažādās nozarēs – sākot ar druku un beidzot ar audumu un plastmasas materiālu izstrādi.

Viens no tā darbības virzieniem ir globālo krāsu trendu paredzēšana un uzņēmumu krāsu un produktu identitātes izstrāde. Pantone veido uzņēmumu identitāti krāsu izmantojot kā vienu no galvenajām vērtībām. Mēs visi taču pazīstam Tiffany zilo, Minjonu dzelteno, bārbijas rozā un McDonalds sarkano un dzelteno? Tieši Pantone uzņēmums stāv aiz šo krāsu izvēles un patentēšanas.

GADA KRĀSA

Gada krāsa pirmo reizi tika nosaukta 2000. gadā. Pie krāsas izvēles tiek strādāts slepeni. To izvēlas dažādu nozaru pārstāvji no visas pasaules, kas divreiz gadā tiekas kādā no Eiropas galvaspilsētām.

Krāsa tiek izvēlēta atbilstoši tā laika noskaņai jeb zeitgeist (laiks+gars). Piemēram, ja pasaulē valda depresīvs noskaņojums, Pantone izvēlas dzīvespriecīgu krāsu, kuras mērķis ir iepriecināt. Tādējādi gada krāsa ir kas vairāk kā tikai tendence vai untums, tā apzīmē to, kas sabiedrībā pietrūkst.

Ar vien vairāk cilvēku un nozares speciālistu apzinās krāsas spēju nodot noskaņojumu un konkrētu ziņu – tāpēc gada krāsa ik gadu tiek gaidīta ar nepacietību. Katrai gada krāsai tiek izveidotas arī varākas krāsu paletes, kas kalpo kā iedvesma un noskaņojuma veidotāji interjera, modes un citās nozarēs.

0 replies on “2018. GADA KRĀSA ULTRAVIOLETS – VELTĪJUMS PRINSAM”