20 Jaunā Gada tradīcijas apkārt pasaulei

Ķīna

Ķīnieši, lai nodrošinātu veiksmi un laimi nākamajam gadam, mājas durvis nokrāso sarkanā krāsā. Un, ja laime vai veiksme tiešām atnāk, tiek noslēpti visi mājas naži, lai kādu no tām neaizbiedētu! Viņi uzskata, ka sagriežoties Vecgada vakarā, tiek uzlikts lāsts.

Grieķija

Lai nodrošinātu dzimtas turpinājumu nākamajā gadā, Vecgada vakarā vecāki karina sīpolus pie mājas durvīm. Tas, kurš tiks piecelts ar sīpola sitienu pa pieri, Jaunajā gadā parūpēsies par ģimenes pieaugumu!

 

Āfrika

Johannesburgā, sagaidot Jauno gadu, mājinieki met ārā pa logiem visas nevajadzīgās lietas, tādējādi pasakot – vecais ārā, jaunais iekšā!

 

Dānija

Lai cits citam novēlētu veiksmi, dāņi pret kaimiņu durvīm met traukus! Jo vairāk plaisu sakrājas pie tavām durvīm, jo lielāka veiksme Jaunajā gadā!

 

Somija

Somi, lai pareģotu nākotni, kausiņos kausē alvu un tad to lej aukstā ūdenī. Kad alva atkal ir cietā stāvoklī, uz to spīdina gaismu un pēc ēnas, ko jaunais veidojums met, zīlē nākotni!

Filipīnas

Filīpīnās liela uzmanība tiek pievērsta apaļām lietām – tiek vilktas pumpainas kleitas, ēsti apaļi augļi un pannā mestas monētas – tas viss, lai nodrošinātu pārticību nākamajam gadam!

 

Turcija

Lai nodrošināti mieru un pārpilnību mājās vai veiksmi uzņēmumam, zvanot gadu mijas zvaniem, tiek izkaisīts sāls pie namdurvīm.

 

Kanāda

Kanādieši, līdzīgi kā krievi, Jaunā gada pirmajā dienā izpeldās aukstā ūdenī. Polārlāča pelde parasti notiek aukstajos okeāna ūdeņos.

 

Vācija

Lai noskaidrotu vai Jaunais gads nesīs veiksmi vai likstas, Vecgada vakarā vācieši ēd berlīnerus. Ja izvēlētais berlīners pildīts ar ievārījumu vai liķieri, Jaunais gads nesīs veiksmi, ja ar sinepēm, tad sagaidāms grūts gads.

 

Peru

Visi, kuru starpā ir kāds konflikts to izšķir ļoti vienkārši – divkaujā! Tas, kurš uzvar, tas konfliktā ir guvis virsroku. Un sākoties Jaunajam gadam visi konflikti tiek aizmirsti un gads uzsākts ar baltu lapu!

Īrija

Īrijā vecmeitas, sagaidot Jauno gadu, pa nakti zem spilvena liek āmuli, kas piesauc mīlestību un veiksmi.

 

Spānija

Spāņiem Jaunajā gadā veiksmi nes vīnogas! Ja gadu mijā, zvanot zvaniem, paspēsi mutē ielikt divpadsmit vīnogas, tad tevi sagaida veiksmīgs gads!

 

Krievija

Lai nākamais gads būtu izdevies, krievi nirst āliņģos un savas vēlmes raksta uz lapiņām, ko pēc tam sadedzina, ieber šampanietī un izdzer līdz iestājas Jaunais Gads!

 

Igaunija

Igauņi Jaunā gada dienā ēd septiņas, deviņas vai divpadsmit reizes! Šie visi ir laimīgie skaitļi, un, jo vairāk ēdīsi, jo pilnāks galds būs Jaunajā Gadā!

 

Austrija

Austrijā cūciņas ir labas veiksmes simbols. Tādēļ sagaidot Jauno gadu viņi bauda cūkas cepešus un cits citam dāvina marcipāna cūciņas.

 

Itālija

Jaunais gads ir jāsagaida sarkanā apakšveļā – tas nes mīlestību, pārticību un veiksmi.

 

Skotija

Vecgada vakarā visi bauda salūtu, un,iestājoties Jaunaja gadam, pirmais, kurš pāriet pāri mājas slieksnim, dodoties atpakaļ siltumā, nes veiksmi visa gada garumā! Laimes nesējs dāvanā saņem ogli.

 

Kolumbija

Cerībā, ka Jaunais gads nesīs plašas iespējas ceļot, kolumbieši Vecgada dienu pavada nēsājot apkārt koferi.

 

Meksika

Meksikāņi Vecgada vakarā izrotā savus namus ar dažādu krāsu rotājumiem. Sarkanie nes mīlestību, dzeltenie darbu un zaļie – naudu.

 

Brazīlija

Cerot, ka Jūras dieviete nesīs veiksmi Jaunajā gadā, brazīļi okeānā ielaiž tūkstošiem baltu ziedu kā sava veida ziedojumu.

 

0 replies on “20 Jaunā Gada tradīcijas apkārt pasaulei”