13.12.2017 Katru gadu Ziemassvētkos es saņemu ziepes.

Jā, šoreiz es vēlos pievērsties dāvanām. Kaut kādas šausmas. Kāpēc cilvēki Ziemassvētkos viens otru apdāvina? Es saprotu bērnus, jo viņu sejās ir neviltots prieks, saņemot dāvanas no mistiskā Ziemassvētku vecīša. Tā apdāvināšanas tradīcija, manuprāt, ir pilnīgi bezjēdzīga. Es uz vienas rokas pirkstiem varu saskaitīt dāvanas, par kurām man ir bijis patiešām liels prieks. Teiksim, kāda pašgatavota kartiņa vai smalki sagrieztas cidonijas cukurā… vai kāda pašdarināta eglīšu mantiņa – dāvana, kuru Tu saņemot priecājies un augstu novērtē dāvinātāja rūpes un ieguldīto darbu. Nu pasakiet man, lūdzu, kāds var būt prieks par šķidro ziepju trauku vai bārdas skūšanas komplektu? Kronis visam.. reiz manam ex tika uzdāvināts arī kāju dezodorants… Es savukārt esmu saņēmusi dāvanā galošas un vaļinkus, pēdu skrubējamo vīli un dezodorantu! Tiešām? Bet varbūt tai dāvināšanai nav jēgas? Ja cilvēks tev pasniedz dāvanu – lai skaitās! Reizēm pie tevis nonāk tādas prātam neaptveramas lietas, piemēram, neglīta, nu tā, ka pat ļoti neglīta vāze… nu tik neglīta, ka nelabi metās. 100 punkti atdāvināta vai arī nopirkta kādā lielveikalā ar gadsimta piedavājuma atlaidi. Un man tā besī, ka pieklājības pēc Tu to vāzi kādu mirkli paturi savās mājās, nu tomēr dāvana, kaut arī esmu gatava mest tās lietas ārā uzreiz…  Kāpēc cilvēki dāvina viens otram higiēnas preces un dažādus ķermeņa kopšanas līdzekļus?  Drīz jau tas var aiziet līdz veļas pulverim un tualetes papīram. Še, dārgā, lai tev spodra māja – un badāc – kaste ar uzkopšanas līdzekļiem!  Nē, nu forši bet, vai tas netiktu traktēts kā mājiens? Vecā, iztīri taču māju…

Par manām ziepēm – katru gadu saņemu no kāda cilvēka ziepes, tad šķidrā, tad cietā veidā… nezinu ko domāt… interesanti, kas būs šogad?

P.S. Man patīk ideja – nezini ko pirkt? Nepērc!!! Nav naudas – nepērc! Uzcep keksu! Ir nauda, nezini, ko pirkt? Vienkārši noziedo labdarībai tos 5, 10 vai 20 EUR… jo dāvanas “lai skaitās” nav tā vērtas.

Indra

0 replies on “13.12.2017 Katru gadu Ziemassvētkos es saņemu ziepes.”