Ramens – izcila maltīte japāņu gaumē!

Labs Ramens var izdoties tikai tad, ja Tev sanāks labs buljons!

Ja gribi ramenu ēst pusdienās, tad buljonu ieteicams vārīt jau no rīta vai iepriekšējā vakarā.  Buljonam ir jābūt dziļam, pilnam umami garšu, bet tomēr neuzbāzīgam!

SOLI PA SOLIM

Katlā ielej 1 ēd. k sezama eļļas, sildi uz vidējas uguns. Pievieno rupji sakapātu sīpolu un rīvētus : 1-2 cm ingvera gabaliņu, 3-4 ķiplokdaiviņas. Karsē līdz sāk izdalīties brīnišķīgs aromāts un sīpols kļūst teju caurspīdīgs.
Pieliec klāt sauju šitake sēņu. Jā, es zinu, ka šo produktu Latvijā iespējams ir grūti dabūt, bet viņš ir vispiemērotākais īstam ramenam. Bet labās ziņas ir tās, ka bez viņām arī sanāk labs Ramens – vari viņas aizstāt ar sauju svaigu šitake vai citu sēņu vai arī nepievienot sēnes vispār. Pievieno 1,5 l ūdens, 3-5 ēd. k timari vai sojas mērces (tumšā sojas mērce te nederēs) un 0,5 nori lapu un vāri vismaz 1 h ( var pat 2-3 h ) Pēc šī laika, pievieno 1 ēd. k gaišās miso pastas un  karoti agaves vai kāda cita sīrupa. Derēs arī gaiši brūnais cukurs.
Pagaršo buljonu. Varbūt viņam vajadzēs vēl kādu ēd.k timari mērces. Vārot laiks sagatavot ēdiena pamatu.
Es izmantoju soba nūdeles (griķu & ūdens nūdeles), bet vari izmantot savas vismīļākās. Sagatavo, kā rakstīts uz paciņas. Atliec malā.

Bļodiņā kārto: nūdeles, virsū lej buljonu un augšā liec, ko sirds kāro. Vārītu vai grilētu tofu vai bez, burkāniņus, redīsiņus, lociņus, sezama sēkliņas, grilētas sēnītes, grilētas vai vārītus pak choi vai bok choi vai vienkārši to, kas Tev ir ledusskapī.

Ja vien buljons būs īstais, viss garšos lieliski!

Receptes autors @rita_dzi

0 replies on “Ramens – izcila maltīte japāņu gaumē!”