10 jautājumi par matu krāsošanu

Kā izvēlēties pareizo matu krāsu?

Izraugoties matu krāsu, svarīgi vispirms izlasīt, kādam nolūkam domāts produkts: krāsošanai, tonēšanai, balināšanai. Noteikti jāpievērš uzmanība brīdinājuma zīmei – parasti tā ir kā izsaukuma zīme trijstūrī – uz iepakojuma, kas informē, ka produkts satur kādus iespējamos alerģiju izraisošus komponentus, kā arī norādi, kādu tipu matiem krāsa paredzēta. Ja ir ap 70% sirmu matu, tos diez vai aizkrāsosiet ar vieglu tonējošu krāsu. Krāsas toni, kāds redzams uz iepakojuma, var iegūt, ja pareizi nosaka matu esošo toni un stāvokli. Vislabāk konsultēties ar frizieri, lai piemeklētu pareizo krāsas toni un pašu matu krāsu. Izvēle būs atkarīga no vēlamā rezultāta, matu stāvokļa un struktūras.

Bieži vien sievietēm ir alerģiska reakcija pret krāsām. Vai ir izgudrotas matu krāsas, kurās nav peroksīdskābe?

Sastāvā esošais peroksīds izraisa niezi, kņudināšanu un pat dedzinošu sajūtu. Izteiktāk tas ir gaišo toņu krāsošanas procesā. Gandrīz jebkura krāsa darbojas kopā ar oksidantu, kura stipruma pakāpe var būt no 1,5 līdz 13,5 procentiem. To lieto atkarībā no krāsas iedarbības intensitātes. Tirgū tiek piedāvātas semi-permanentas krāsas, jeb tonējošas krāsas, kuru sastāvā nav peroksīdskābe, taču šādām krāsām ir zemāka noturība. Tonējošās krāsas nepārklāj vairāk par 20% sirmo matu. Bieži vien dāmas sajauc jutīgu galvas ādu ar alerģisku reakciju. Alerģija ir slimība un to var izraisīt jebkāds kairinātājs, tostarp arī jebkura krāsa (permanenta vai tonējoša). Bieži klientiem ir jutīga galvas āda, šādiem gadījumiem ir izstrādātas speciālas matu krāsas, Schwarzkopf Professional sortimentā tā ir Igora Senea, kura ir sertificēta ECARF. Matu krāsu iepriekš notestē, lai pārliecinātos, vai pret to nav alerģija. To dara šādi – nedaudz krāsas uzliek zonā aiz auss vai elkoņa locītavas iekšpusē. Ja āda kļūst sārta un rodas nepatīkamas sajūtas, piemēram, parādās tūska, nieze, elpas trūkums, ir skaidrs, ka šo krāsu nedrīkstat lietot.

No brunetes uz blondīni, cik ātri var tikt vaļā no tumšā toņa?

Viss ir atkarīgs no esošā pamattoņa un krāsas dziļuma, cik ilgi mati ir krāsoti tumšā tonī, kā arī no tā ar kādu krāsu tiek krāsoti mati (profesionālu vai nē). Šodien salonā ir iespējams pacelt matu līmeni līdz 4 toņiem vienā krāsas noņemšanas reizē. Šādas procedūras maksimāli var uztaisīt ne vairāk kā divas vienā reizē un tas var prasīt līdz pat 8 un vairāk stundām. Starp krāsas noņemšanām ir jāievēro pauze un jāveic matu atjaunojošas procedūras.

Ja matiem ir dabīga matu krāsa, tad vēlamo blondo toni var iegūt jau vienas vizītes laikā.

Kā blondiem matiem izņemt ārā dzelteno toni?

Tas ir iespējams tikai ar dzeltenā toņa neitralizāciju un to vēlams darīt pie friziera. Neitralizējot dzelteno toni mājas apstākļos var iegūt nevēlamu matu nokrāsu, piemēram, zaļu.

Bieži pēc mājas eksperimentiem ar krāsainām krāsām matos paliek zaļš tonis. Kā izņemt zaļo toni no blondiem matiem mājas apstākļos?

Diemžēl mājas apstākļos tas nav iespējams, jo neapzinoties, var radīt vēl sliktāku situāciju un matus vēl vairāk sabojāt. Blondais tonis prasa rūpīgāku attieksmi un skaisto, dārgo blondo toni var iegūt tikai pie speciālista.

Kas ir Flamboyage?

Matu krāsošanas tehnika, kura piešķir matiem dabisku efektu – saulē pabalējušus matus. Flamboyage tehnikā izmanto krāsas kuram ir toņa atšķirība ne vairāk par 2 toņiem.

Kāda atšķirība starp ombre un balayage krāsošanas tehniku?

Ombre tehnikā būs labi redzama pāreja no tumšiem uz gaišiem matiem. Balayage tehnika ļauj sapludināt tumšo un gaišu matu krāsu, veidojot dabisku izskatu.

Vai grūtniecības laikā drīkst krāsot matus?

Jā, var krāsot, taču, ja grūtniece nejūtas droši, rekomendējam semi- vai demi-permanentas matu krāsas.

Ko darīt, ja ir sirmi mati, kā tos veiksmīgi nokrāsot?

Jāizmanto speciālas krāsas ar norādi, ka tās paredzētas tieši sirmiem matiem. Bet visbiežāk uz iesaiņojuma ir norādīts – “visu tipu matu krāsošanai”. Tad vizualizējiet! Balti, sirmi mati, gandrīz bez pigmenta un blakus pielieciet jebkuras citas krāsas dabīgus matus. Pārklājot tos ar vienu krāsu, rezultāts būs atšķirīgs.

Rudi mati mājas apstākļos – vai tas ir iespējams?

Nemēģinām paši no blondīnes kļūt par rudmati, jo visbiežāk tas beidzās ar rozā matiem. Tas notiek tā tāpēc, ka nav veikta mata prepigmentācija- matā ievadīts pigments pirms krāsošanas. šāda procedūra mājās nav paveicama. Ja arī varbūt pirmajā reizē mati izskatās rudi, tad pēc trešās mazgāšanas tie būs rozā vai nespodri oranži. Tieši tas pats attiecās, ja vēlas kļūt par bruneti no blondīnes, jo brūnais pigments no blondajiem matiem bez prepigmentācijas ļoti ātri izmazgājās un efekts ir nespodri, nevienādas, nenosakāmas krāsas mati.

atbildes sniedz Katrīna Vavilova, Schwarzkopf Professional trenere Baltijas valstīs

0 replies on “10 jautājumi par matu krāsošanu”