10 jautājumi par matu kopšanu

Kā kopt matus rudens/ziemas laikā, lai tie izskatās un ir veselīgi, neelektrizējas u.t.t?

Ziemas periodā galvenais ir atcerēties, ka mati ir dziļi jābaro. Jāizmanto produkti, kuri satur mitrinošas un barojošas vielas. Aukstajā periodā matiem pietrūkst vitamīni – organisms ekonomē savus resursus, apkure un citi apkārtējie faktori ietekmē matu stāvokli. Mati kļūst nespodri un sausi. Lielāka daļa profesionālo produktu satur vielas pret matu elektrizēšanas.

Šampūni ar keratīnu vai tie ir tik pat labi kā speciālā keratīna procedūra?

Ja ir domātas matu taisnošanas procedūras ar keratīnu, pēc kurām rekomendē izmantot keratīna saturošus šampūnus, tad procedūra ir spēcīgākā un šampūns ir paredzēts, lai ilgāk uzturēt rezultātu. Ja runājam par matu atjaunošanas procedūru ar keratīnu, tad protams pati procedūrā būs dziļāka un spēcīgāka. Šampūns palīdzēs matus sagatavot procedūrai un paildzināt to iedarbību.

Cik bieži ir jāgriež mati?

Tik bieži, cik mati to pieprasa, viss atkarīgs no matu stāvokļa. Pat tad, ja jūs ataudzējat garus matus, matu galiņi ir regulāri jāapgriež. Tie tāpat kā mata virsma, ļoti cieš no klimatiskajiem apstākļiem un pastāvīgas ķemmēšanas. Tie jāapgriež atkarībā no to jūsu matu stāvokļa, pretējā gadījumā tas novedīs pie turpmākas matu galiņu šķelšanās.

Cik iedarbīga ir matu griešana ar karstām šķērēm pret matu šķelšanos? Un vai ir labi griezt matus ar tām?

Ja frizieris izmanto labus instrumentus, tad atšķirību nevar redzēt. Salīdzinot matus pēc mēneša, pie pareizas matu kopšanas, atšķirība nebūs redzama. Jāņem vērā, ka ar karstajām šķērēm pārsvarā var izveidot tikai taisnu līniju.

Ka cīnīties pret matu izkrišanu? Vai lāzers pret matu izkrišanu ir iedarbīgs?

Viss ir atkarīgs no iemesla. Katru dienu mēs zaudējam aptuveni līdz 150 matiem, kas ir dabiski. Matu augšanas fāze norit no 3 līdz 5 gadiem (Eiropas tipa matiem), bet pēc tam mati aktīvi izkrīt (aptuveni 2 nedēļas). Ja mati izkrīt aktīvi un ilgi, tad jāmeklē patiesais cēlonis. Ja nav patoloģiskas matu izkrišanas, tad mēs rekomendējam 2 reizes gadā izmantot matu augšanas aktivizēšanas kursu. Citos gadījumos rekomendējam griezties pie ārsta-trihologa. Par lāzeru, mezoterapiju un citām procedūrām frizieris nedrīkst sniegt rekomendācijas, tās drīkst izteikt tikai ārsts.

Cik bieži jālieto matu maskas? Kādas maskas var izgatavot no mājas produktiem? Un kuras jūs rekomendējat?

Matu maskas rekomendējam izmantot ne biežāk kā vienu reizi nedēļā. Mēs parasti saviem klientiem nerekomendējam mājās pagatavotas maskas, jo mūsdienu tehnoloģijas un profesionālā matu kosmētika ļauj atjaunot matus šūnu līmenī 5-10 minūšu laikā, šādu efektu nav iespējams sasniegt ar pārtikas produktiem.

Kādas procedūras ieteiksiet matu atjaunošanai pēc vasaras?

Varam rekomendēt BC Repair Rescue, BC Oil Miracle Barbary Fig Oil vai Brazilnut Oil produktu līnijas, kuru sastāvā ir salona procedūras dziļai matu atjaunošanai un produkti lietošanai mājās.

Vai ir jātaisa galvas ādas pīlings?

Galvas ādas pīlings ir lielisks veids, kā saglabāt matus pievilcīgus un veselīgus mājas apstākļos. To var taisīt, taču galvas ādas attīrīšanai var izmantot ne tikai pīlingu, bet arī procedūras, ķemmes un citus līdzekļus. Viss ir atkarīgs no galvas ādas stāvokļa. Pīlinga galvenais uzdevums ir noņemt atmirušās šūnas un iznīcināt galvas virsmā uzkrātās taukskābes. Pastāv divu veidu pīlingi – mehāniskais un ķīmiskais.
Mehāniskais – tas ir skrubis, ar kura palīdzību tiek noņemtas atmirušās ādas šūnas. Bet ķīmiskais pīlings – pīlings, kura sastāvā ir dažādas skābes. Pīlingu iesaka veikt 2-3 reizes mēnesī mājas apstākļos vai reizi mēnesī salonā.

Daudzi saka, ka ikdienas matu mazgāšana ir slikta. Vai tā ir slikta un kā atradināt matus no tās?

Matus jāmazgā tik bieži, cik tas ir nepieciešams. Mūsdienīgie mazgāšanas līdzekļi ir paredzēti lietošanai ikdienā. Ja mati tiek mazgāti katru dienu, tad aktuālākā tendence šobrīd ir matus attīrīt ar micelāri attīrošo kondicionieri, kuru var lietot katru trešo matu mazgāšanas reizi. Svarīgi matus nemazgāt karstā ūdenī. Matus vislabāk mazgāt ar ūdeni istabas temperatūrā, jo karstais ūdens nomazgā tauku kārtas aizsargslāni, pastiprinot tauku dziedzeru aktivitāti, attiecīgi tiek panākts pretējs efekts un mati ātrāk kļūst netīri. Pēc mazgāšanas nepieciešams izmantot procedūras beigu līdzekli – kondicionieri. Tas pilnībā noslēdz kutikulas slāni, novēršot tajā kaitīgo netīrumu iekļūšanu, kuri grauj matu struktūru, turklāt mati kļūst elastīgāki, gludāki un mirdzošāki.

Kādus aksesuārus izvēlēties ikdienā, lai mazāk kaitētu matiem?

Centieties neizmantot metāla ķemmes, metāla ruļļus vai arī kādus citus metāla priekšmetus. Tie ļoti strauji uzkarst un sadedzina matus. Ķemmēm, matu sukām un piespraudēm jābūt izgatavotām no koka, plastikas var gumijas. Matu gumijas nedrīkst būt plānas un pārāk cieši sasietas – tās salauzīs matus.

Atbildes sniedz Katrīna Vavilova, Schwarzkopf Professional trenere Baltijas valstīs

0 replies on “10 jautājumi par matu kopšanu”